Typy dveří

18.12.2020

Dveře se liší podle účelu a místa použití. Vyberte si ten správný typ pro Vás

Interiérové dveře

Každý z nás si to ani neuvědomuje, ale interiérové dveře jsou po našem boku značnou část života. Jejich správný výběr by neměl být podceněn, mohou o Vás, mimo jiné, prozradit jaký máte vkus a co se Vám líbí. Interiérové dveře dají Vašemu interiéru konečný vzhled. Naše firma jde s dobou a nabízí dveře pro každého zákazníka. Výběr je z moderních dveří, designových dveří, ale i z rustikálních dveří, které mohou zdobit interiéry vil z minulého století. Pokud hledáte dveře pro chatu či chalupu, můžete si vybrat i z masivních dveří, které sjednotí celý interiér.
Naše interiérové dveře vynikají vysokou kvalitou, funkčností a svou elegancí. Jsou prověřené dlouhodobým užíváním spokojených zákazníků.

Protipožární dveře
Protipožární dveře
se užívají tam, kde je potřeba požární ochrana budov a hrozí požární riziko či nebezpečí. Budovy s tímto zvýšeným rizikem jsou pomocí dveří rozděleny na požární úseky tak, aby se v případě požáru plameny nerozšířily na celý objekt a současně byly chráněny únikové cesty.
Úkolem těchto specifických interiérových protipožárních dveří je
bránění rychlému šíření plamenů a také šíření tepelného toku. Požární odolnost a umístění protipožární prvků vychází z požární zprávy, kterou zpracovává odborná firma. Protipožární dveře se používají proto, aby vám poskytly dostatečně dlouhou dobu k evakuaci.
Protipožární dveře lze vyrobit v provedení plné hladké, prosklené a kazetové. Veškeré typy protipožárních dveří lze vyrobit v mnoha povrchových úpravách. Protipožární dveře se vyrábí i v atypických rozměrech a provedeních.

Bezpečnostní dveře
Vchodové bezpečnostní dveře budou reprezentační vstupní branou do vašeho soukromého království. Jsou elegantní a přitom zároveň chrání! Bezpečnostní dveře jsou zároveň jedním z nejdůležitějších prvku ochrany našich domovů.
Bezpečnostní dveře se dělí podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových bezpečnostních prvků. Podle platné evropské normy jsou bezpečnostní dveře rozděleny do několika bezpečnostních tříd. V hodnocení platí čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují.
Bezpečnostní dveře a jejich třídy se klasifikují na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.
Bezpečnostní dveře třídy RC 2 a RC 3 lze vyrobit i jako kouřotěsné nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

Protihlukové dveře
Protihlukové dveře nebo také zvukově izolační dveře Vám umožní oddělit hlučné prostory od prostor, kde je vyžadováno klidné prostředí. Dveře mají speciální izolační konstrukci a lze je dodat v plném hladkém provedení nebo v proskleném dle výrobce.