VSTUPNÍ PROTIPOŽÁRNÍ A BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE

Nabízíme široký sortiment bezpečnostních, vchodových a protipožárních dveří.

BEZPEČNOSTNÍ dveře ve třídách BT 2 a BT 3 mají vždy požární odolnost EI/EW 30 DP 3. Jsou vhodné nejen pro byty, ale také třeba pro kanceláře a jiné prostory, které je třeba chránit. Dnes je běžné, že bezpečnostní dveře vyžadují pojišťovny při zřízení pojištění vybavení domácnosti.

Bezpečnostní dveře se skládají z masivního rámu z tvrdého dřeva (dub, buk), speciální výplně s požární odolností, která je v provedení BT 3 doplněna o ocelovou mříž z tahokovu. Vše je zapláštěno HDF deskami s požadovaným dekorem.

Dále jsou dveře vybaveny různými bezpečnostními prvky - čepy proti vysazení, speciálními závěsy pro váhu dveří nad 70 kg, tříbodovým lištovým zámkem apod. Na přání mohou být dveře osazeny kukátkem.

Dveře ve třídě BT2 je možno použít do stávající ocelové zárubně, čímž odpadá nutnost jejího vybourání a nahrazení novou, certifikovanou zárubní. Pro třídu BT 3 už je povinnost použít schválenou a certifikovanou zárubeň, proto je výměna dveří vhodnější například v rámci rozsáhlejší rekonstrukce nebo třeba alespoň malování předsíně. U této třídy bezpečnosti je rovněž nezbytná montáž autorizovanou firmou, která je garantem montáže podle příslušných stavebních norem. Montáž jinou než autorizovanou firmou či osobou má za následek zánik záruky. Samozřejmě takové dveře pak neodpovídají ani požadavkům pojišťovacích společností.

Pokud si zakoupíte naše bezpečnostní dveře, je potřeba zkonzultovat s našimi prodejci typy kování, kterými lze naše bezpečnostní dveře osadit. Kompletní nabídku nejen kování, ale také bezpečnostních vložek a příslušenství ke vstupním, bezpečnostním a protipožárním dveřím najdete na prodejně.

Protipožární dveře ochrání Váš majetek a zdraví

Protipožární dveře se užívají tam, kde je potřeba požární ochrana budov a hrozí požární riziko či nebezpečí. Budovy s tímto zvýšeným rizikem jsou pomocí dveří rozděleny na požární úseky tak, aby se v případě požáru plameny nerozšířily na celý objekt a současně byly chráněny únikové cesty.

Důvody montáže protipožárních dveří

Úkolem těchto specifických interiérových protipožárních dveří je bránění rychlému šíření plamenů a také šíření tepelného toku. Požární odolnost a umístění protipožárních prvků vychází z požární zprávy, kterou zpracovává odborná firma. Protipožární dveře se používají proto, aby vám poskytly dostatečně dlouhou dobu k evakuaci.

Značení protipožárních dveří

  • EW - požárně odolné
  • 30 - odolnost v minutách
  • EI - požárně bezpečné
  • DP3 - dveře s dřevěnou konstrukcí
  • C - dveře se samozavíračem
  • DP1 - dveře s kovovou konstrukcí
  • S - kouřotěsné dveře

Zkoušky požární odolnosti provádí Autorizovaný certifikační orgán, akreditovaný Českým institutem pro akreditaci. Požární odolnost je označována značkami EI a EW dle normy ČSN EN 1634-1. Dále se k tomuto označení přidává výše odolnosti v čase např. 15/30/45/60/90 dle požadavků dané stavby.

EI - brání šíření požáru / EW - omezuje šíření požáru.
Význam písmen - EI.. /EW..
E - označení celistvosti konstrukce (doba, po kterou nedojde k porušení celistvosti, tedy například k vytvoření trhlin, děr, vypadnutí části konstrukce, atd.).
I2 - označení pro konstrukce s požárně izolačními vlastnostmi (doba, po kterou jsou na neohřívané straně vzorku teploty nižší než mezní, které stanoví zkušební norma ČSN EN 1634-1).
W - označení pro konstrukce, omezeně propouštějící sálavé teplo (doba, po kterou je hustota tepelného toku ve stanovené vzdálenosti nižší než mezní, kterou stanoví zkušební nebo projektová norma ČSN EN 1634-1).

Veškeré typy protipožárních dveří lze vyrobit v mnoha povrchových úpravách - dýha, 3D CPL, CPL a HPL laminát, fólie, stříkané do barevného odstínu apod.vždy dle konkrétní nabídky výrobce.

Protipožární dveře se vyrábí i v atypických rozměrech a provedeních.