BEZFALCOVÉ DVEŘE

Téměř všechny dveře z námi nabízených modelových řad lze vyrobit v bezfalcovém (bezpolodrážkovém) provedení. Dveřní křídlo zapadne do zárubně a nevyčnívá do prostoru - je ve stejné rovině. Tento systém se vyznačuje čistou linií pro moderní styl interiéru. K tomuto typu dodáváme skryté panty, které tak podtrhnou čistou linii dveřního kompletu. Šířka stavebního otvoru musí být minimálně o 10 - 13 cm větší, než světlost dveří.

Bezfalcové dveře lze také u většiny výrobců kombinovat s magnetickými zámky. Kompletní nabídku modelů dveří a zárubní v bezfalcovém provedení najdete na naší prodejně.

Bezfalcové dveře patří mezi hity interiérových dveří.

Bezfalcové dveře jsou skvělým alternativním technickým řešením se správným nápadem pro modernitu. Představují velmi estetický a minimalistický způsob, jak upevnit křídlo k rámu. Křídlo dveří nemá drážku (falc), takže jeho okraj je rovný. Proto se jmenují bezfalcové dveře.
Součástí kompletu bezfalcových dveří je speciální bezfalcová zárubeň, která je osazená skrytými panty nastavitelnými až ve třech směrech, což při správné instalaci zajistí, že dveře hladce zapadnou do zárubně a vzniklá spára po celém obvodu je souměrná. Výsledkem jsou potom dveře s výjimečně čistými liniemi, které perfektně dotvoří styl vašeho moderního interiéru.

Bezfalcové dveře se osazují klasickým nebo magnetickým zámkem, který zajišťuje tichý chod dveří a dvěma nebo třemi kusy skrytých pantů. Teoreticky se bezfalcové dveře považují za méně zvukotěsné, nicméně typ materiálu / výplně použitý v dveřním křídle má na to významný vliv. Velkou popularitou si získali křídla s UZ zámkem - pouze klika bez spodního otvoru na klič, což ještě více zjednodušuje minimalistický vzhled bezfalcových dveří.

Je však třeba poznamenat, že bezfalcové řešení je v běžném používání bezpečnější - riziko sevření prstů je mnohem nižší. Kromě toho dveře v bezfalcovém provedení se používají také v posuvných systémech.
Interiérové bezfalcové dveře se hodí do všech místností včetně toalety a koupelny.
Bezfalcové dveře jsou výjimečnou ozdobou každého interiéru, a i proto si získávají čím dál více příznivců z řad architektů, projektantů, ale i samotných zákazníků.

Tvar a cena skrytých pantů se liší dle výrobce